Code UP چیست؟

Code Up یک هکاتون متن‌باز است که با هدف حمایت از جنبش نرم‌افزار آزاد در ایران راه‌اندازی شده است. در این رویداد، هر فصل به سراغ فناوری‌هایی خواهیم رفت که جای خالی نسخه متن‌باز آن‌ها در ایران احساس می‌شود تا در کنار هم بتوانیم به رشد جامعه توسعه‌دهندگان کشورمان کمک کنیم. یک کارگاه آموزشی یک ساعته، چند نوبت شبکه‌سازی و کار کردن روی چالش‌های یک پروژه متن‌باز معروف جهانی، بخش‌های ثابت این رویداد را شکل می‌دهند. در انتهای این رویداد دو روزه، با معرفی تیم‌های برتر در جامعه توسعه‌دهندگان، اهدای جایزه مالی برای تیم اول، اهدای گواهی حضور در رویداد برای همه تیم‌ها و ارائه پیشنهاد استخدام برای شرکت‌کنندگان منتخب، از تیم‌های شرکت‌کننده این رویداد تقدیر خواهد شد.

موضوع رویداد

چالش اصلی دور اول این رویداد کار کردن روی یک پخش‌کننده ویدئویی آنلاین است و حامی آن شرکت دیدئو خواهد بود. افراد در قالب تیم‌های سه نفره (دو نفر Front-end و یک نفر Backend) روی این چالش‌ها کار می‌کنند. در سمت Front-end هدف پیاده‌سازی پلاگین‌‌هایی برای Media Element Player است و استفاده از تمامی ابزارهای Open-source مجاز است. در سمت Back-end خواسته‌هایی برای Stream ویدئو و صوت مطرح می‌شود که شما باید با استفاده از Streamerهای موجود و ابزارهای Open-source این خواسته‌ها را پیاده‌سازی کنید. این بخش‌ها مستقل از هم جلو می‌روند و در انتها زمانی برای ترکیب پروژه‌ها با همدیگر در نظر گرفته شده است.

ثبت‌نام

زمان‌بندی روز اول

افتتاحیه + پذیرایی + شبکه‌سازی ۹ اسفند
کارگاه آموزشی ۹ اسفند
۱۱:۳۰ - ۱۰:۳۰
شروع Code UP ۹ اسفند
۱۳ - ۱۱:۳۰
نهار + استراحت + شبکه‌سازی ۹ اسفند
۱۴ - ۱۳
ادامه رقابت ۹ اسفند
۱۶ - ۱۴
عصرانه + شبکه‌سازی ۹ اسفند
۱۶:۳۰ - ۱۶
ادامه رقابت ۹ اسفند
۱۸ - ۱۶:۳۰

زمان‌بندی روز دوم

صبحانه ۱۰ اسفند
۹:۳۰ - ۹
شروع Code Up روز دوم ۱۰ اسفند
۱۳ - ۹:۳۰
نهار و استراحت ۱۰ اسفند
۱۴ - ۱۳
ادامه رقابت ۱۰ اسفند
۱۶ - ۱۴
اختتامیه و اهدای جوایز ۱۰ اسفند
۱۷ - ۱۹
end

برگزارکنندگان رویداد

مجری

dideo

حامی

dideo

سؤالات متداول

پیش‌نیاز های علمی برای توسعه‌دهندگان Front-end؟

تکتولوژی مورد نیاز javascript است. لازم است حداقل یکسال سابقه کار به صورت حرفه‌ای با این تکنولوژی را داشته باشید. برای آشنایی با فضای کار قرار است به پروژه زیر پلاگین‌هایی اضافه شود:
mediaelement/mediaelement

پلاگین‌های موجود برای آشنایی بیشتر:
mediaelement/mediaelement-plugins

پیش‌نیاز های علمی برای توسعه‌دهندگان Back-end؟

کار با streamerهای معروف مانند ffmpeg، کار با سرور و nginx، کار با دیتابیس مانند mongodb

وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟

فقط لپ‌تاپ برای کدنویسی!

آیا برای حضور در این رویداد باید حتماً تیم داشته باشم؟

به هیچ عنوان! بخشی از هدف این رویداد شبکه‌سازی است. اگر کار کردن روی چالش این رویداد برایتان جذاب است اما هم‌تیمی ندارید، ما در پیدا کردن هم‌تیمی به شما در روز رویداد کمک خواهیم کرد.

آیا غذا و تنقلات در این دو روز با خودمان است؟

به هیچ وجه! صبحانه، ناهار، عصرانه و نوشیدنی‌های این دو روز با ما!

آیا همه چیز Open-source خواهد بود؟

بله! شما پروژه را با کار کردن روی یک پروژه Open-source معروف جهانی شروع می‌کنید و همه چیز را روی Github پیش خواهید برد. بخش مهمی از هدف این رویداد، گسترش پروژه‌های متن‌باز در ایران است.

کدآپ جایزش چقدره؟!

3 میلیون تومان وجه نقد