آزمون ورودی کارآموزی تابستانه کداستار

سلام دوستان

همین طور که همه‌تون خوب می‌دونین، آخر این هفته آزمون ورودی دوره کارآموزی تابستانه مجازی کُداِستار قراره برگزار بشه.

برنامه‌ی دوره‌ی کارآموزی امسال به خاطر شرایط خاصی که ویروس کرونا ایجاد کرده جوری طراحی شده تا در صورت کسب امتیاز خوب در مسابقه ورودی و سپس قبولی در مصاحبه، بتونین بدون نگرانی، از خونه و به صورت دورکاری در دوره کارآموزی شرکت کنین. به همین خاطر در این دوره کارگاه‌های آموزشی، صحبت و مشورت با مربی و کار با هم تیمی‌ها از طریق ویدیو کنفرانس برگزار می‌شه. همچنین pair programming یکی از بخش‌های مهم کارآموزی هست که تاثیر قابل توجهی در یادگیری مهارت‌های برنامه‌نویسی داره و از طریق screen share انجام میشه.

اگه هنوز ثبت نام نکردین وارد صفحه مسابقه بشین، این فرصت خوب رو از دست ندین و ثبت نام کنین.

مسابقه از ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز جمعه ۳۰ خرداد شروع میشه و تا ساعت ۲۰:۰۰ شب روز شنبه ادامه داره. ۳۴ ساعت وقت برای پاسخگویی به سوالات مسابقه در نظر گرفتیم تا شما دوستان عزیز با آرامش، مهارت کدزنی‌تون رو محک بزنین.

این مسابقه از شش سوال الگوریتمی و یک سوال شی‌ءگرایی تشکیل شده تا شما بتونین مهارت‌هاتون رو در زمینه های مختلف نشون بدین. همه‌ی سوالات این مسابقه توسط کارگروه طراحی سوالات آکادمی ستاره طراحی شده.

به نکات زیر در مورد مسابقه توجه کنین :

 • اگه با فضای مسابقات کوئرا آشنا نیستین و برای اولین بار هست که در چنین مسابقه‌ای شرکت می‌کنین، توصیه می‌کنیم حتما قبل از مسابقه صفحه آشنایی با فضای کوئرا رو مطالعه کنین. 
 • بجز سوالاتی که در صورت سوال اشاره شده از زبان جاوا استفاده کنین، در بقیه‌ی سوالات می‌تونین از هر زبانی که در کوئرا پشتیبانی می‌شه استفاده کنین.
 • در همه‌ی سوال‌های مسابقه از سیستم داوری کوئرا برای نمره‌دهی خودکار به ارسال‌های شما استفاده می‌شه.
 • اگه در مورد سوال‌های مسابقه ابهام یا مشکلی داشتین، می تونین این موضوع رو در بخش “سوال بپرسید” با پشتیبانی مسابقه درمیون بذارین. ما در بازه‌های ۱۰ تا ۱۴ و ۱۸ تا ۲۲ روز اول مسابقه و ۸ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۲۰ روز دوم مسابقه به سوالات شما پاسخ می‌دیم.
 • در فرستادن جواب ها اصلا عجله نکنین. سعی کنین روی نحوه پیاده سازی، کیفیت و تمیزی کدتون حسابی کار کنین چون برای ما خیلی مهمه 🙂
 • هر سوالی در مسابقه نمره‌ای داره و رتبه‌بندی بر اساس نمرات و زمان برخی ارسال‌های شما انجام می‌شه. در نهایت با بهترین‌های مسابقه برای مصاحبه تماس می‌گیریم. برای دعوت به مصاحبه عملکرد شما در همه‌ی سوال‌ها مورد بررسی قرار می‌گیره؛ پس در هر سوالی که مایل هستین می‌تونین وقت بیشتری بگذارین و تلاش کنین در همه‌ی سوال‌ها نمره‌ای کسب کنین.
 • پیشنهاد ما اینه که سوالات مسابقه رو به ترتیب از اول (آسون‌ترین سوال) تا آخر (سخت‌ترین سوال) حل کنین.

ما در آکادمی ستاره منتظر شما بهترین‌ها هستیم و با تمام وجود دوست داریم فرصت رشد و پیشرفت شما رو فراهم کنیم.

6 دیدگاه در “آزمون ورودی کارآموزی تابستانه کداستار

 1. پرتقال فروش می‌گوید:

  جالبه:
  ۱- این مسابقه از شش سوال الگوریتمی و یک سوال شی‌ءگرایی تشکیل شده.
  ۲- بجز سوال شی‌گرایی که طبق گفته صورت سوال باید از زبان جاوا استفاده کنین، در بقیه‌ی سوالات می‌تونین از هر زبانی که در کوئرا پشتیبانی می‌شه استفاده کنین.
  استنتاج: با توجه به مفرد بودن کلمه در صورت توضیحات ۲، دقیقا یک سوال شی گرایی وجود دارد که با جاوا باید پیاده سازی شود.
  واقعیت:
  سه سوال عبارت جبری،‌ کشف تبانی و فرار مالیاتی باید با جاوا پیاده سازی شود.
  نتیجه اخلاقی:
  پیدا کنین پرتقال فروش را :))

  • مهدی حسن‌زاده می‌گوید:

   باتشکر از کامنت شما
   یک ناهماهنگی بین به روز کردن متن اطلاعیه بلاگ و صورت سوالات مسابقه وجود داشته که آپدیت شد
   به خاطر این ناهماهنگی پوزش میطلبیم

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *