مسابقه ورودی دوره کارآموزی اسنپ‌تریپ

سلام!

مسابقه‌ی ورودی دوره‌ی کارآموزی اسنپ‌تریپ همین جمعه در کوئرا برگزار می‌شود؛ اگر هنوز ثبت‌نام نکرده‌اید، این‌جا ثبت‌نام کنید.
مسابقه ساعت ۱۰ صبح جمعه ۱۶ اسفند برگزار می‌شود و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد. این زمان طولانی برای آن است که فرصت داشته باشید روی همه‌ی سوال‌ها وقت بگذارید و مسابقه از حالت رقابت سرعتی خارج شود؛ پس نگران زمان ارسال نباشید و بدانید که هیچ‌وقت برای نمره گرفتن دیر نیست و سعی کنید کدهایتان را به بهینه‌ترین شکل ممکن بزنید.

این مسابقه از ۸ سوال، شامل چهار سوال الگوریتمی و ۲ سوال فرانت‌اند و ۲ سوال جاوا تشکیل شده است. سوالات این مسابقه توسط تیم طراحی Quera (امیرمحمد ایمانی، سید عرفان موسویان، علی شفیعی و محمدرضا باقری) با همراهی جاواکاپ طراحی شده است.

به منظور حضور بهتر در مسابقه موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • قوانین شرکت در مسابقات کوئرا را از اینجا ببینید، رعایت این قوانین در زمان مسابقه الزامیست.
 • در همه‌ی سوال‌های مسابقه از سیستم داوری کوئرا برای نمره‌دهی خودکار به ارسال‌های شما استفاده می‌شود.
 • اگر سوالی در مورد صورت سوال‌های مسابقه و یا نمره‌دهی برای شما پیش آمد، در طول مسابقه می‌توانید در بخش “سوال بپرسید” با پشتیبانی در ارتباط باشید. بدلیل طولانی بودن مسابقه، با عرض پوزش، نمی‌توانیم در کل طول مسابقه در دسترس برای پاسخ سریع به سوال‌های شما باشیم؛ اما در زمان‌های مشخص‌شده‌ی زیر به سوال‌ها پاسخ داده می‌شود:
  • در ساعات ۱۰ الی ۱۳ و ۱۵ الی ۱۸
 • هشت سوال مسابقه در زمینه‌های مختلفی هستند که در هریک از زمینه‌ها که مایل هستید می‌توانید سوال حل کنید و عملکرد مناسب در هر یک از زمینه‌ها باعث می‌شود شانس ورود به دوره‌ی کارآموزی را کسب کنید. پس توجه داشته باشید که نیازی نیست در همه‌ی زمینه‌ها همه‌ی سوال‌ها را حل کنید!
 • در سوال‌های الگوریتمی می‌توانید برنامه‌ی خود را به هریک از زبان‌های C++، C، Java، Python 2، Python 3، C#، PHP، Node.JS، Perl، Go، Ruby، Obj-C، Swift، Javascript و Haskell ارسال کنید. در این سوال‌ها برنامه‌ی شما باید با ورودی و خروجی استاندارد (stdin و stdout) در ارتباط باشد.
 • در صورتی که می‌خواهید در دوره فرانت‌اند شرکت کنید،‌ باید سوال‌های پیاده‌سازی را با زبان JavaScript حل کنید.
 • در صورتی که اولین بار است در مسابقات کوئرا شرکت می‌کنید، توصیه می‌شود بخش نحوه ورودی و خروجی دادن را مطالعه کنید تا با نحوه‌ی نوشتن برنامه‌های به این شکل آشنا شوید.
 • این مسابقه از ۲ سوال فرانت‌اند تشکیل شده، از این‌جا می‌توانید درباره سوالات فرانت‌اند اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • دو سوال این مسابقه هم سوالات تکنولوژی جاوا هستند. نمونه سوالات جاوا و فرانت‌اند را می‌توانید ببینید.
 • جدول امتیازات مسابقه بر اساس جمع نمره‌ای که از ۸ سوال مسابقه کسب کردید در اختیارتان قرار می‌گیرد ولی هنگام ورود به دوره کارآموزی تلاش شما در تکنولوژی‌های مختلف مورد سنجش قرار می‌گیرد.
 • هر سوالی در مسابقه نمره‌ای دارد و رتبه‌بندی با توجه به نمرات و زمان برخی ارسال‌های شما انجام می‌شود. در نهایت برای ورود به دوره‌ی کارآموزی عملکرد شما در همه‌ی سوال‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ پس در هر سوالی که مایل هستید می‌توانید وقت بیشتری بگذارید و تلاش کنید در همه‌ی سوال‌ها نمره‌ای کسب کنید.
 • تلاش کنید برنامه‌های خود را اصولی بنویسید، برای زود فرستادن عجله نکنید. نحوه‌ی پیاده‌سازی‌ها در ورود به دوره کارآموزی تأثیر خواهد داشت.

موفق باشید!

20 دیدگاه در “مسابقه ورودی دوره کارآموزی اسنپ‌تریپ

 1. علیرضا می‌گوید:

  عرض سلام و وقت بخیر
  جسارتا با این تفاسیر بنده که فقط فرانت کار کردم تو کسب امتیاز و قبولی شانس کمتری نسبت دوستانی که به بک اند و الگوریتم نویسی مسلط هستن دارم؟

  • علی شفیعی می‌گوید:

   سلام
   می‌تونید سوال‌های پیاده‌سازی/الگوریتمی رو با زبون JavaScript جواب بدید. سوالات زیاد هم الگوریتمی نیستند و بیشار توانایی پیاده‌سازی شما مورد سنجش قرار می‌گیرد.

 2. واقعا چرا به همه ی برنامه نویس ها احترام گذاشته نمیشه.
  ممکنه یکی مثل من کار با ای پی آیش خیلی قوی باشه ولی حوصله ی الگوریتم و اینا را نداشته باشه.

  • علی شفیعی می‌گوید:

   مسابقه طوری طراحی شده که نیازی به دانستن مفاهیم الگوریتمی نیست و بیشتر، مهارت پیاده‌سازی شما مورد سنجش قرار می‌گیرد.

 3. Ebrahim Salehi می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید
  در قسمت سوالات backend که با جاوا هست حتما باید از feature های java 8 به بعد استفاده شود؟

 4. کریم می‌گوید:

  داوری خودکار چرا با کروم نسخه قدیمی کار می کنه ۶۸ در صورتی که اخرین نسخه الان بالای ۸۰ است ؟؟؟

 5. شاکی می‌گوید:

  سلام. قبل اینکه تهمت تقلب زده بشه بهتره خودتون تقلب نکنین و سوالتونو از سایت معروف w3school ندین طبق بند۴ قوانین مسابقات استفاده از منابع اینترنتی مجاز میباشد.

  https://www.w3schools.com/howto/howto_js_autocomplete.asp

  جواب سوال ۸

  پس تهمتتون کاملا بیجاس اگه خیلی شک دارین راستی آزمایی بذارین و سوالتونو کپی نکنین از جایی.

  • علی شفیعی می‌گوید:

   سلام.
   از این که این اتفاق پیش اومده ازتون عذر می‌خوایم
   تقلب شما رفع شده و نمره سوال بهتون داده شده

  • علی شفیعی می‌گوید:

   سلام
   ما اطلاعات رو به اسنپ‌تریپ دادیم. احتمالش هست که بعد عید تماس بگیرن. ولی از طریق شبکه‌های اجتماعی اسنپ‌تریپ پیگیر باشید که چه جوریه

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *