معرفی Quera College – کوئرا کالج

باز هم  Quera، باز هم برنامه‌نویسی

حل مسئله و برنامه‌نویسی، از جمله مهارت‌هایی است که «تمرین» در فراگیری آن اهمیت بسیاری دارد. به نحوی که تسلط بر برنامه‌نویسی بدون تمرین هیچ‌گاه محقق نخواهد شد.

برنامه‌نویسی، مهارتی است ترکیبی از تفکر و پیاده‌سازی. بدون تفکر مناسب نمی‌توانیم مسئله را حل کنیم و بدون مهارت پیاده‌سازی، عملا هیچ خروجی خاصی نداشته‌ایم. به همین دلیل رویکرد مسئله محور دارای اهمیت بسیاری است.

Linus Torvalds خالق کرنل لینوکس، در جمله‌ای می‌گوید: حرف‌زدن بی‌ارزش است، کدت را نشان بده!

از مهارت‌سنجی برنامه‌نویسی تا Quera College

بعد از چند سال تجربه‌ی مهارت‌سنجی برنامه‌نویسی و درک سطح دانش فنی و مهارت برنامه‌نویسان در کشور، تصمیم گرفتیم محصول جدیدی به Quera اضافه کنیم. محصولی که برنامه‌نویسان تازه‌کار یا حتی افراد علاقه‌مند به برنامه‌نویسی را برای برای ورود به صنعت فناوری‌اطلاعات آماده کند.

Quera College قرار نیست تنها چند دوره‌ی آموزشی باشد که بعد از گذراندن هر دوره‌ دلمان خوش باشد یک دوره‌ی آموزشی دیگر را هم گذرانده‌ایم و مدرکش را داریم. بلکه قرار است مهارت‌های فنی لازم برای ورود به بازار کار را به علاقه‌مندان بیاموزد. به همین دلیل است که تاکید زیادی روی یادگیری مسئله محور داریم و کار را با آموزش مبانی برنامه‌نویسی آغاز می‌کنیم. اما کار به همینجا ختم نخواهد شد. دوره‌های دیگر توسط خود Quera و شرکت‌های نام‌آشنای صنعت در حال آماده‌سازی است و تمام تلاش‌مان بر این است که بلافاصله پس از گذراندن دوره‌ها، آمادگی فنی کار در شرکت‌های تراز اول کشور را باشید.

طرح درس این دوره از پایه‌ای‌ترین مباحث برنامه‌نویسی مانند متغیرها، دستورات شرط و … آغاز شده و به مباحث پیچیده‌تر منتهی خواهد شد.

اما اولین دوره‌ی Quera College چگونه کار می‌کند؟

ماهیت درس مبانی برنامه‌سازی و به طور کلی تفکر الگوریتمی، باعث شد تا به فکر اولین دورهٔ Quera College بیفتیم. دوره‌ای مجازی که سعی دارد با استفاده از درس‌نامه‌هایی با رویکرد مسئله‌محور، حل تمرین‌های مختلف با استفاده از پلتفرم داوری آنلاین Quera و سیستم پرسش و پاسخ آنلاین، بتواند مهارت برنامه‌نویسی و برخی فنون ضروری را به صورت گام‌به‌گام به شرکت‌کنندگان بیاموزد.

در چه زبان‌هایی؟

این دوره برای زبان‌های C ،C++ ،Java و Python ارائه شده و یادگیری مهارت برنامه‌نویسی را در همه‌ی این ۴ زبان امکان‌پذیر ساخته است.

چرا Quera College؟

  • ۰ تا ۱۰۰ تفکر الگوریتمی!
   • در دوره اول Quera College، در هر درس‌نامه علاوه بر موضوعات مرتبط با هر ۴ زیان، مسئله‌هایی با سختی‌های مختلف مطرح شده و راه حل آن‌ها توضیح داده می‌شود تا روش تفکر الگوریتمی و تبدیل مسئله به الگوریتم و الگوریتم به کد برای هر ۴ زبان، کاملا جا بیفتد.
   • دسترسی به معلم خصوصی Quera، همیشه و همه جا!
    • همه‌ی ۹ فصل دوره بصورت آنلاین در اختیار شرکت‌کننده‌ها قرار می‌گیرد. قدرت‌گرفته از سیستم داوری خودکار Quera، تمرین‌های دوره در لحظه تصحیح می‌شوند. هم‌چنین می‌توانید با طراحان دوره بصورت آنلاین صحبت کنید و سوال‌های خود را از ایشان بپرسید.
 • گواهی Quera
  • در صورتی که دوره‌های کوئرا کالج را با موفقیت بگذرانید، گواهی گذراندن این  دوره را کسب می‌کنید که به صورت فیزیکی و دیجیتالی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

پیش‌نیازها؟

تنها پیش‌نیاز شرکت در این دوره، علاقه‌مندی به برنامه‌نویسی و حل مسئله‌ است.

پیش ثبت‌نام

پیش ثبت‌نام این دوره رایگان است! هرچه افراد بیشتری در این دوره پیش ثبت‌نام کنند، هزینه‌ی ثبت‌نام دوره کاهش می‌یابد. تا ۵ دی برای پیش‌ثبت‌نام مهلت دارید.

شما می‌توانید با مراجعه به این صفحه در رویداد پیش ثبت‌نام کنید.

طراحان دوره

طراحی این دوره توسط افرادی باسابقه در زمینهٔ‌ آموزشی الگوریتم و برنامه‌نویسی و دستیاری آموزشی درس مبانی‌ برنامه‌سازی در دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است.

از دست‌اندرکاران طراحی این دوره می‌توان به: حمیدرضا کامکاری، کیوان رضایی، محمد مهدوی، مهرداد صابری، محمد مهدی شکری و سینا ریسمانچیان اشاره کرد.

لازم به ذکر است که برای آماده‌سازی این دوره، از اساتید و دستیاران آموزشی درس مبانی برنامه‌سازی دانشگاه‌‌های سطح کشور نظرسنجی به عمل آمده و هم‌چنین توسط اساتید مجرب مبانی برنامه‌سازی در دانشگاه شریف مورد بازبینی قرار گرفته است.

اگر می‌خواهید مبانی برنامه‌نویسی را با روشی متفاوت و موثر بیاموزید، به Quera College بپیوندید.

32 دیدگاه در “معرفی Quera College – کوئرا کالج

  • سینا ریسمانچیان می‌گوید:

   سلام.
   طول دوره بسته به زمان گذاشتنتون متفاوته اما به طور متوسط پیش‌بینی ما اینه که توی دو هفته به اتمام برسه.

 1. محسن می‌گوید:

  سلام
  این کلاس ها به چه صورتی است؟(مجازی یا حضوری)
  و چه موقعی شروع می شود و چه موقعی به پایان می رسد؟

  • سینا ریسمانچیان می‌گوید:

   سلام.
   Quera College به صورت مجازی برگزار می‌شه.
   شروع دوره، ۵ دی و تاریخ اتمام بسته به زمانی که خودتون به طور روزانه بهش اختصاص می‌دین، متفاوته.

 2. زهرا صائبی می‌گوید:

  سلام
  خیلی عالیه
  فقط متاسفانه تو بازه ی امتحانات هست و فکرکنم اغلب دانشجو هستیم
  میشه تاریخش رو جابجا کنید؟؟

  • AR می‌گوید:

   سلام
   دقیقا چالش بنده هم همینه…
   این تاریخ هم با امتحانات و هم با پروژه پایان ترم ما تداخل داره… 🙁

   • سینا ریسمانچیان می‌گوید:

    سلام
    یکی از نکات این بود که برگزاری در این زمان باعث می‌شه دانشجوهای درس مبانی برنامه‌سازی بتونن درس رو بهتر یاد بگیرن و برای امتحان‌ها هم آماده بشن.
    هم‌‌چنین از اونجایی که دوره به صورت مجازی برگزار می‌شه، شروع دوره برای هر شرکت‌کننده، از زمان ثبت‌نام اون فرد محسوب می‌شه و بنابراین شما می‌تونید بعد از امتحاناتتون ثبت‌نام کنید و اون موقع دوره رو بگذرونید.

 3. امیرحسین می‌گوید:

  اگه تاریخ رو جابجا کنید عالی میشه اکثرا دانشجو هستیم موقع امتحانات هست نمیتونیم زیاد وقت بزاریم

 4. علیرضا می‌گوید:

  سلام من دانش آموز کنکوری هستم می تونم الان ثبت نام کنم و بعد از کنکور دوره رو بگذرونم؟

  • سینا ریسمانچیان می‌گوید:

   سلام.
   بله، ما خیلی خوشحال می‌شیم که پذیرای افراد مشتاقی چون شما باشیم. البته متاسفانه در این صورت گواهی گذراندن دوره به شما اعطا نخواهد شد:(

 5. محمد می‌گوید:

  باسلام
  می خواستم بدونم کسانی که پیش ثبت نام کردن اگر بخواهن یک ماه دیگه ثبت نام اصلی رو انجام بدن بازم تخفیفی که بهشون تعلق می گیره یا نه

  • سینا ریسمانچیان می‌گوید:

   سلام
   افرادی که پیش‌ثبت‌نام کردن از لحظهٔ شروع ثبت‌نام، تا آخر دی‌ماه فرصت دارن تا ثبت‌نام کنن و از تخفیف ویژه‌ٔ پیش‌ثبت‌نام استفاده کنن:)

  • سینا ریسمانچیان می‌گوید:

   سلام.
   خیر، فرصت ثبت‌نام تا اون موقع هم باز هست.
   اما فقط تا پایان دی‌ماه امکان استفاده از تخفیف پیش‌ثبت‌تام وجود داره.

 6. امیرحسین می‌گوید:

  با سلام بین این چهار زبان برنامه نویسی(C ، C++ ، Java ، Python 3) که قرار است یاد بگیریم،من نمیدونم که کدام یک را انتخاب کنم،ولی میخوام ترتیب این چهار زبان را بر اساس سهولت در یادگیری بدونم. با تشکر فراوان

 7. Elham می‌گوید:

  سلام, من دانش آموزم و هیچ سررشته ای از برنامه نویسی ندارم اما علاقه دارم, خصوصا زبانه C, آیا میتونم بع از امتحانام شرکت کنم,مدرک که گفتین نداره,غیر از یادگیری مزایاش واسه دانش آموزا چیه؟

 8. علی می‌گوید:

  سلام خسته نباشید.
  ماکزیمم مدت استفاده از دوره با مدرک چقدر هست؟
  و اینکه این زمان از موقعی شروع میشه که دوره رو خریداری کردیم یا اینکه دوره رو شروع کردیم؟

  • سینا ریسمانچیان می‌گوید:

   سلام، متشکرم.

   ۱ ماه.
   در واقع دوره از لحظهٔ کامل‌شدن ثبت‌نامتون شروع می‌شه.

 9. سلام!
  به برخی موسسات و گروه‌ها از جمله اساتید و دستیاران آموزشی که در Quera کلاس مربوط به این دوره از Quera College برگزار کرده‌اند، کد تخفیف یا کد معرف داده شده است.

 10. دانیال می‌گوید:

  سلام
  سوالی که داشتم اینه که این گواهی ها تا چه حد معتبر هستند؟
  به طور مثال برخی گواهی های مجتمع فنی تهران برای دانشگاه های خارج از کشور نیز مورد تایید هستن.آیا این گواهی های کالج نیز همونقدر معتبر هستن که در رزومه قرار بگیرند؟

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *