سوالات متداول

در این بخش به سوالات متداولی که برای کاربران به وجود می‌آید پاسخ داده می‌شود.

سوال ۱: چه کسانی می‌توانند از Quera استفاده کنند؟

پاسخ:

در نگاه اول، دانشگاه‌ها، مدارس، آموزشگاه‌های آموزش برنامه‌نویسی و همچنین کاربران آزادی که علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی و شرکت در مسابقه و آزمون‌های برنامه‌نویسی هستند می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

در نگاه دوم شرکت‌هایی که در حوزه‌ی IT فعالیت می‌کنند، برای معرفی شرکت خود و برگزاری آزمون‌های آنلاین برای مصاحبه می‌توانند از سامانه استفاده کنند و از کاربرانی که علاقه‌مند به حضور در آن شرکت‌ها هستند دعوت به کار کنند.

در نگاه سوم همه‌ی اعضای جامعه‌ی IT ایران می‌توانند برای رفع نیاز خود از Quera استفاده کنند.


سوال ۲: کد روی کامپیوتر من درست کار  می‌کند و مطابق انتظار خروجی می‌دهد ولی در Quera نمره‌ای نمی‌گیرم.

پاسخ:

با توجه به اینکه کدهای شما به صورت خودکار توسط سیستم تصحیح می‌شود، اشتباهات و غلط املایی در چاپ خروجی‌ها باعث عدم دریافت نمره می‌شود.

همچنین دقت کنید که تنها مطابق آنچه که در صورت سوال آمده ورودی دریافت کنید و خروجی چاپ کنید. چاپ کردن موارد اضافه‌ای مانند «Enter Number»  یا «Enter You name» و امثال این که در صورت سوال نیامده است موارد رایج در غلط شدن خروجی از نظر سامانه است.


سوال ۳: بزرگ و کوچک بودن حروف در خروجی‌هایمان مهم است؟

پاسخ:

بله.


سوال ۴: فاصله‌ی کم و زیاد و یا خط جدید در خروجی‌هایمان مهم است؟

پاسخ:

در صورتی که کم و زیاد شدن فاصله و یا خط جدید باعث چسبیدن کلماتی که جدا از هم هستند و یا جدا شدن کلماتی که چسبیده به هم هستند شود، باعث غلط شدن خروجی می‌شوند. در غیر این صورت مشکلی وجود ندارد.

به طور مثال در صورتی که خروجی صحیح «Hello World» باشد، «Hello  World» درست است ولی «HelloWorld» غلط محسوب می‌شود.


سوال ۵: چرا هر کد جاوایی که ارسال می‌کنم، با خطای Runtime Error مواجه می‌شود؟

پاسخ:

در صورتی که برنامه شما در یک package قرار دارد، قبل از ارسال کد خود، خط package را از ابتدای کد حذف کنید. زیرا برنامه‌های جاوا در Quera هنگام اجرا در هیچ package ای قرار ندارند.


درصورتی که هیچ کدام از راهنمایی‌های بالا مشکل شما را حل نکرد از طریق رایانامه‌ی contact@quera.ir سوال خود را مطرح کنید. انشالله در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ‌گو خواهیم بود.